Podjela diploma polaznicima Male škole

 U „Maloj kući“ Udruge osoba s invaliditetom Sisačko-moslavačke županije u Petrinji, 29.kolovoza održana je svečana podjela diploma polaznicima Male škole kojom je označen kraj provedbe projekta   „Danas se i moj glas čuje“  financiranog kroz „Natječaj projektima udruga u području izvaninstitucionalnog odgoja i obrazovanja djece i mladih za školsku godinu 2018./19.“ uz odobrena novčana sredstva Ministarstva znanosti i obrazovanja u vrijednosti od 185.879,59 kuna.

 svitekst 4

Glavni naglasak projekta bio je na korištenju asistivne tehnologije i potpomognute komunikacije u obrazovnom radu s djecom s teškoćama u razvoju i invaliditetom, a uključivao je program Male škole i pomoći u učenju te radnu terapiju u samoj udruzi za cijelo vrijeme trajanja projekta. U program Male škole i pomoći u učenju ovaj je put bilo uključeno 20-ero djece s teškoćama u razvoju iz svih dijelova naše županije – Siska, Petrinje, Sunje, Petkovca, Hrastovice, Gline, Budaševa, Volodera i Hrvatske Kostajnice. Njih 14-ero pohađalo je Malu školu, a 6-ero je dobivalo pomoć u učenju. U programu Male škole djeca s teškoćama u razvoju provela su 153 sata, a 68 sati je iskorišteno za pomoć u učenju. Redovni razredni odjel s individualiziranim pristupom upisalo je petero djece. Poseban razredni odjel s individualiziranim pristupom upisalo je troje djece, a odgođena je škola za njih petero, koji su (uz novu djecu, prema godini rođenja), kandidati za novi program Male škole, ukoliko Ministarstvo znanosti i obrazovanja odobri Udruzi nastavak projekta u nastupajućoj školskoj godini.

djecairoditeljitekst

Partneri ovog projekta bile su osnovne škole Glina, Galdovo i Osnovna škola „Mate Lovraka“ Petrinja u čijim smo objektima imali edukativno-suportne radionice za djelatnike škola na kojima smo učiteljima i pomoćnicima u nastavi pokazali ove alternativne načine na koje u svojim obrazovnim ustanovama mogu raditi s djecom s teškoćama u razvoju. Konkretno, djelatnici škola imali su praktičnu radionicu izrade „komunikacijske knjige“ koja služi upravo za tu potpomognutu komunikaciju i govorno-jezični razvoj. Ova radionica bila je prihvaćena u svakoj od škola, a dodatno smo bili pozvani i u školu u Hrvatskoj Kostajnici koja je tu radionicu vidjela na našim društvenim stranicama, pa su tražili da jednu takvu organiziramo i za njihove djelatnike. Osim edukacije, partneri su od Udruge kroz ovaj projekt dobili i opremu koju mogu koristiti u obrazovnom radu s djecom s teškoćama u razvoju: ABC maestro – softver, tipkovnicu CLEVY, tablet s torbom, slušalicama i USB stickom“.Osim djelatnicima partnerskih škola, Udruga je asistivnu tehnologiju i potpomognutu komunikaciju predstavila i na radionici otvorenog tipa koju je u suradnji s tvrtkom E-Glas iz Rijeke organizirala u POU „Hrvatski dom“ Petrinja.

diplomicatekst 1

Za polaznike Male škole posebno svečan bio je trenutak kad su im uručene diplome i prigodni darovi. Mariji, Viktoriji, Tinu, Borni, Gabrijelu, Mislavu … njihove zaslužene diplome koje su s ponosom preuzeli, uručila je Ana Prša Kovačević, diplomirana učiteljica koja je na projektu bila zaposlena kao voditeljica programa Male škole i pomoći u učenju.

Institucionalna podrška

Udruga osoba s invaliditetom Sisačko-moslavačke županije je korisnica Institucionalne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva za stabilizaciju i/ili razvoj udruge.

zaklada logo mali

Volontiraj u udruzi

Pozivamo vas da svojim znanjem i vještinama sudjelujete u volonterskim aktivnostima za djecu i odrasle osobe s invaliditetom. Možete nam se javiti na mail ili telefon, a lako ćete nas pronaći u Maloj kući.

Tko je online?

We have 71 guests and no members online

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.